Uroda, Usługi

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – nowoczesne podejście do walki z oznakami starzenia – Na przestrzeni lat obserwujemy ciągły, ale szybki rozwój profesjonalnej kosmetologii, a przede wszystkim szerokiego pojmowania medycyny estetycznej. Obecnie chyba nie ma nikogo, kto uważałby, że wygląd nie jest istotną kwestią w życiu. Młodzieńczy, świeży i zadbany wygląd jest tym, na czym najbardziej zależy ludziom. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w komunikacji międzyludzkiej.

  1. Głównym i nadrzędnym celem leczenia medycyny estetycznej jest poprawa komfortu psychicznego pacjenta, podniesienie samooceny oraz wydłużenie czasu, w którym może on w pełni funkcjonować w życiu społecznym i towarzyskim.
  2. Zabiegi stosowane w gabinetach medycyny estetycznej nastawione są przede wszystkim na przeciwdziałanie skutkom postępującego procesu starzenia się organizmu.
  3. Najpopularniejsze zabiegi skupiają się na usuwaniu zmarszczek, poprawie jędrności i elastyczności oraz napięcia skóry.

Kolagen i elastyna – budulec młodości

Kolagen i elastyna to białka, które tworzą tkankę łączną. Utrzymywanie skóry w świetnej formie to jej praca. Proteiny te sprawiają, że skóra jest odpowiednio elastyczna i nawilżona. W młodym organizmie poziom kolagenu i elastyny ​​pozostaje stały. Oba białka błyskawicznie regenerują i odbudowują swoją strukturę, tworząc swoisty szkielet utrzymujący napięcie skóry.

Jednak po 25 roku życia komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny ​​ulegają uszkodzeniu i nie są w stanie syntetyzować wystarczającej ilości białka. Efektem są pierwsze widoczne zmarszczki, a skóra staje się obwisła, odwodniona, szorstka i szara. Dlatego tak ważne jest dostarczanie tych ważnych dla skóry substancji z zewnątrz, na przykład w postaci zabiegów medycyny estetycznej.

Zabieg medycyny estetycznej

Klinika medycyny estetycznej M-Estetica oferuje obecnie szerokie możliwości indywidualnego doboru zalecanych zabiegów w oparciu o zgłaszane przez pacjentów problemy.
Ważnym czynnikiem jest kwalifikowana wizyta, prowadzona przez specjalistę, który przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, zbada problem i pomoże dobrać najbezpieczniejsze leczenie dla danego problemu.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej:

  • Botox – Botox – zabieg, który aplikuje się między brwiami, na czole, „kurze łapki”, tzw. głębokie zmarszczki mimiczne, „zmarszczki palacza”. Polecany również jako zabieg podnoszący linię brwi i korygujący asymetrię brwi.
  • Nici PDO – Dostępne w różnych rodzajach nici: Proste, Skręcone i Haczykowate – zabieg specjalnie opracowany w celu likwidacji zmarszczek na policzkach, czole, wokół oczu i wokół ust. Zabieg ten przeznaczony jest szczególnie dla osób, którym zależy na widocznym liftingu skóry w środkowej części dolnej części twarzy, przy zachowaniu wyraźnego owalu twarzy. Wskazaniami do zabiegu są również zwiotczała skóra twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ramion, kolan i ud, a także walka z cellulitem.
  • Kwas hialuronowy – występuje w formie usieciowanej i pełni funkcję wypełniacza. Doskonały do ​​walki z widocznymi liniami i zmarszczkami. Do wypełniania ubytków typu dolina łez, policzki, usta. Poprawa owalu twarzy (lifting objętości), wektorowy lifting, wygładzenie i nawilżenie skóry, naprawa i naprawa okolic intymnych, niechirurgiczna plastyka nosa. Postać nieusieciowana stosowana jest głównie do rewitalizacji skóry całego ciała.
  • Laserowe zamykanie naczynek – Na kończyny dolne powyżej kostki stosuje się skleroterapię, natomiast na resztę ciała stosuje się urządzenie Veinwave®.
  • Mezoterapia – terapia polecana w celu pobudzenia i rewitalizacji komórek skóry. Skutecznie zapobiega również wypadaniu włosów oraz redukuje niechciany cellulit i cellulit.
  • Osocze bogatopłytkowe – Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego pomagają poprawić gęstość i wyrównanie cery. Zabieg ten wygładza drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, brzuchu czy ramionach, a nawet kolanach. Zabieg polecany jest pacjentom z bliznami pooperacyjnymi, a także po zabiegach przeciw wypadaniu włosów.
Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna

Oferta gabinetu medycyny estetycznej jest bardzo bogata, dlatego każdy, kto zgłosi się ze swoim problemem, z łatwością znajdzie polecany zabieg odpowiedni dla siebie. Wybierając klinikę warto kierować się dobrymi opiniami dotychczasowych pacjentów, a przede wszystkim sprawdzić, czy gabinet medycyny estetycznej zatrudnia wyłącznie najbardziej wykwalifikowany personel, gdyż większość powyższych zabiegów powinna być wykonywana przez specjalistów.

Medycyna estetyczna jest w zasięgu każdego. Warto mieć na uwadze, że w ofercie znajdują się zarówno zabiegi całkowicie nieinwazyjne, jak i wymagające bardziej zaawansowanych metod. Zabiegi medycyny estetycznej są bardziej zaawansowane niż te oferowane w salonach kosmetycznych, co gwarantuje skuteczność i lepsze efekty całej kuracji.