Hobby, Moda

Cosplay – jak zrobić zbroję?

Cosplay – jak zrobić zbroję? Dla wielu cosplay może wydawać się dziecinną zabawą, ale w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie, ponieważ robi to wiele osób. Istnieje pewna grupa ludzi, którzy lubią wcielać się w role fikcyjnych postaci, tworząc fantastyczne kostiumy. Niestety wykonanie takiego kostiumu nie jest łatwe. Oczywiście istnieją twardsze zbroje i takie, które są łatwe do wytworzenia, ale zawsze jest to trochę kłopotliwe. Czy lepiej kupić? A może najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne stworzenie go od podstaw? Więc od czego zacząć?

Wdrożenie projektu

Pierwszym krokiem jest narysowanie wstępnego szkicu przyszłej zbroi. Najlepiej skupić się na podstawowej formie, czyli rozmiarze, sposobie łączenia poszczególnych części kolekcji i zapomnieć na chwilę o kolorze czy detalach. Ta czynność pozwoli ci zdecydować, w jaki sposób zostaną ułożone poszczególne elementy, dzięki czemu zbroja będzie elastyczna i zachowa jej piękno. Mówiąc prościej, chodzi o to, aby każdy element zbroi nie kolidował ze sobą. Nie ma więc potrzeby łączenia ich w większej liczbie miejsc. Możesz również skorzystać z gotowych szablonów zbroi w Internecie, wystarczy je wydrukować.

Design to nie wszystko, ponieważ bez rozmiaru nic się nie porusza. Dzięki nim zbroja idealnie dopasowuje się do ciała osoby wykonującej kostium. Później trzeba było jeszcze spisywać wszystkie tomy potrzebne do wykonania hełmów, śliniaków, różnych płaszczy czy naramienników. Wykonane pomiary należy przenieść do szablonu zbroi. Proces można wykonać znacznie szybciej, jeśli projektant ma przed sobą kilka arkuszy giętkiego, sztywnego papieru i zarysowuje wszystkie ważne szczegóły indywidualnie, szorstkimi pociągnięciami, tak aby w razie potrzeby projekt można było później przerobić. Oczywiście dokładniejszym rozwiązaniem byłoby stworzenie atrapy obiektu. To on pozwoli ci zainstalować papierowe szablony wokół ciebie. Doskonale zaprezentują się tutaj wszelkiego rodzaju kreatywne artykuły.

Ostateczny kształt

Cosplay - jak zrobić zbroję?
Cosplay – jak zrobić zbroję?

Drugim krokiem, z którym prędzej czy później spotyka się każdy, jest nadanie szablonowi ostatecznego kształtu. Na tym etapie warto upewnić się, że skompletowałeś wszystkie potrzebne części iw razie potrzeby dopasować wszystko do wymiarów. Jeśli szablon składa się z dwóch identycznych części, najlepiej wybrać najlepszą, a drugą odrzucić. Jako model możesz oczywiście użyć drugiego, wszystko po to, aby zbroja była jak najbardziej symetryczna. Zadowolona z uzyskanych efektów warto wykończyć kontur poprzez oczyszczenie, a następnie zmiękczenie.

Następnie wybierz oryginalny szkic nadający się do wycięcia. W ten sposób uzyskuje się piankę, najczęściej używaną jest pianka eva https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/pianka-eva/kolorowe/. Aby materiały cosplayowe były bardziej ekonomiczne, najpierw obrysuj największe elementy, a następnie umieść wokół nich mniejsze elementy. W razie potrzeby możesz również wytłoczyć wizerunek postaci na ubraniu. Każdy szkic najlepiej nanieść na piankę https://www.cosplaycraft.pl/produkt/pianka-eva-czarna-10mm-twarda/ pisakiem. Gdy efekt pracy jest zadowalający, warto kilka razy poruszyć pisakiem, aby zaznaczyć szkic w piance cosplayowej. Malowanie pianki jest najłatwiejsze, jeśli jest umieszczone na płaskiej powierzchni i nie jest już zainstalowane w samej obudowie.

Zakładnie zbroi

Jak go złożyć, bez względu na to, jak skomplikowany jest projekt. Wzór może być wypukły, jeśli to możliwe. Aby to zrobić, wystarczy po prostu pomalować za pomocą końcówki rurki wzory już narysowane na zbroi. W celu uzyskania wyraźniejszego efektu może być konieczne powtórzenie całej operacji. Warto pozostawić wszystko do wyschnięcia przez noc, ponieważ wzór staje się bardziej wypukły. W razie potrzeby można wykonać dekorację na zbroi.

Płyn uszczelniający również znajdzie tu swoje miejsce. Nakłada się go bezpośrednio na pianę https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/pianka-eva/3mm/, którą należy zagęszczać przed nałożeniem kleju https://www.cosplaycraft.pl/kategoria-produktu/materialy/kleje/na-goraco/ ze względu na jej mocno gąbczastą konsystencję. Tę mieszaninę należy nakładać bardzo cienkimi warstwami. Jeśli mówimy o tak dużej zbroi, to można tam użyć farby akrylowej. Jeśli rajstopy są luźne, farba na plecach będzie wyglądać jak bardzo profesjonalna robota. Oczywiście wiesz, że taka farba pęka. Dlatego należy go nakładać równomiernie, bez pośpiechu. Pancerz musi wyglądać naprawdę dobrze, dlatego warto zadbać o każdy szczegół.

Za pomocą pędzla zamoczonego w ciemnej farbie akrylowej można uzyskać naprawdę oryginalny efekt. Zanim farba wyschnie, warto usunąć wszelkie skazy, aby w spękaniach pozostały tylko cienie. W Internecie są nie tylko instrukcje dotyczące takich problemów, ale także różne filmy instruktażowe, więc wszystko wydaje się prostsze.

Cosplay Craft sklep cosplay, materiały do cosplay
Strzelecka 15
66-510 Bobrówko
574387508
www.cosplaycraft.pl