Dziecko

Jak wybrać dobry wózek?

Jak wybrać dobry wózek? Po pierwsze pamiętaj, że nie musisz kupować najdroższego wózka. Niektóre drogie wózki nadal są krytykowane za ich bezpieczeństwo. Dlatego przed zakupem wózka musimy się dwa razy zastanowić.

Ważna jakość

Pamiętaj, że Twoje dziecko będzie często korzystało z wózka. Skupmy się więc na tkaninie, hamulcach i mechanizmie składania. Jeśli masz ograniczony budżet, wybierz używany wózek wysokiej jakości. Możemy też kupić nowy wózek. Ale bądźmy bardzo ostrożni.

Różne rodzaje wózków

Warto wybrać rodzaj, który odpowiada Twoim potrzebom i potrzebom Twojego dziecka.

Standardowy wózek

To są stare ciężkie taczki. Wyposażone są we wszystkie niezbędne funkcje. Najlepiej wybrać wózek, który spełni wymagania zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci. Jeśli wybierzemy taki wózek, zawsze będziemy mieć dobry widok na maluszka.

Niestety takie wózki są ciężkie i nieporęczne. Dlatego jeśli planujemy dużo przewozić go w samochodzie lub mamy problemy z kręgosłupem, powinniśmy wybrać wózek lekki.

Lekki wózek

Świetnie sprawdzą się w podróży lub na spacerze do centrum handlowego. Zwykle Twoje dziecko nie będzie się w nim czuło komfortowo. Niektóre wózki nie są również odpowiednie dla noworodków, ponieważ nie mają wystarczającego oparcia. Będą jednak idealnym dodatkiem do tradycyjnych wózków.

W sklepach można czasem znaleźć wózki droższe i lżejsze. Mogą z nich korzystać małe dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć.

Podwójny wózek

Byłoby idealnie, gdybyśmy byli w ciąży z bliźniakami lub mieli dwójkę małych dzieci. Jest to bardzo praktyczne, a czasem konieczne. Bez względu na to, jaką markę wózka wybierzesz, musisz mieć obrotowe koła. Wtedy będzie bardziej poręczny.

Bezpieczny wózek

Bezpieczeństwo to pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Musimy sprawdzić, czy wózek jest wytrzymały. Czy wytrzyma nawet jeśli włożymy do niego dodatkowe akcesoria lub pieluchy?

Sprawdzamy również układ wiązek przewodów. Czy to pięć punktów, czy trzy punkty? Jeśli dziecko jest aktywne i lubi pochylać się, żeby popatrzeć, system pięciopunktowy jest koniecznością. Ten układ jest również idealny dla niemowląt. Jeśli mamy spokojne dziecko, wystarczy system trzypunktowy.

Sprawdźmy też, jak działają hamulce i czy są łatwe w obsłudze?

Następnie odrób swoją pracę domową, wyszukując recenzje w Internecie lub w czasopismach dla rodziców. Na rynku jest tak wiele wózków, że nie ma potrzeby kupować takiego, który nie dba o bezpieczeństwo i wygodę.

Kółka i uchwyty

Następnie musimy wziąć pod uwagę uchwyt i koła.

Jak wybrać dobry wózek?
Jak wybrać dobry wózek?

Wybierzmy wózek z regulowaną rączką. Wtedy poradzą sobie zarówno z wysokimi, jak i niskimi osobami. Może to być bardzo przydatna funkcja, jeśli rodzice są wysocy, a niania niska. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na wózek, przetestujmy go. Spróbujmy przejść z nim przez tłum i zobaczyć, jak sobie radzi. Jedźmy szybko i wolno, aby nasze stopy nie dostały się na tył wózka.

Do wyboru mamy również wózek z kółkami. Jest bardzo wygodny, więc nie musimy go podnosić za każdym razem, gdy chcemy się trochę poruszyć. Wyjdźmy z wózkiem na spacer i zobaczmy, czy koła nas nie denerwują. Koła niektórych wózków można w razie potrzeby zablokować. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się podczas chodzenia po śniegu. Jeśli potrzebujesz podwójnego wózka, koniecznie wybierz taki ze skrętnymi kołami.

Rozmiar kół jest bardzo ważny. Musimy wziąć to pod uwagę. Większe koła przydadzą się w trudniejszym terenie i śniegu. Jeśli więc nie planujesz po prostu pchać wózka do centrum handlowego i na asfalt, kup wózek z co najmniej średnim kołem.

Przydatne akcesoria

Na uwagę zasługuje również wyposażenie. Często wybierane są markizy, osłony przeciwdeszczowe, uprzęże, uchwyty na napoje i torby na pieluchy. Ale nie odmawiajmy wózkom tylko dlatego, że nie mają udogodnień. W końcu to tylko dodatkowe funkcje.

Jak kupić używany wózek?

W przeciwieństwie do fotelików samochodowych, wózki można kupić z drugiej ręki. Może nie jest tak krzykliwy jak nowsze modele, ale też spełnia swoje zadanie. Musimy jednak zapytać o hamulce, mechanizm składania i ogólny stan wózka. Zadbajmy o to, by spełniał normy bezpieczeństwa. Jeśli budżet jest ograniczony, możesz wybrać używany wózek.

Zakupy online

Wózki możemy kupić przez Internet. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Idź do zwykłego sklepu dziecięcego i wypróbuj różne marki wózków. Ale nie kupujmy niczego, dopóki nie porównamy cen w internecie. Często możemy liczyć na duże wyprzedaże.

Przede wszystkim wózek powinien być funkcjonalny i wygodny. Jeśli nie masz gadżetu, nie usuwaj go od razu. To tylko dodatkowe udogodnienia. Jeśli masz ograniczony budżet, spróbuj kupić używany wózek lub kup go przez Internet. Pozwól nam skupić się na Tobie i potrzebach Twojego dziecka. Wózka używamy bardzo często.