Dziecko

Wyprawka dziecka

Wyprawka dziecka – moment ciąży to czas wielkich zmian w ciele kobiety i intensywnego rozwoju dziecka. Podczas tych dziewięciu miesięcy ciąży warto mieć wyprawkę dla nowego członka rodziny, czy to pierwszego, czy kolejnego maluszka w rodzinie. Lista niezbędników jest przytłaczająca, dlatego warto jak najwcześniej zacząć przygotowywać wyprawkę dla dziecka. Potem jest jeszcze sporo czasu na weryfikację punktów na liście, bo niektóre z nich mogą budzić w nas wątpliwości.

„Niezbędne” pozycje na liście kontrolnej

Obowiązkiem każdego rodzica jest dokonywanie zakupów produktów dla swoich dzieci – zwłaszcza ubrań odpowiednich do pory roku, w której planowana jest data narodzin. Warto zacząć od kilku rozmiarów 56, 62 i 68, ponieważ ten zakres wynika z różnic w masie urodzeniowej, na którą wpływa wiele różnych czynników (w dużej części niezwiązanych z rodzicami). W większości przypadków body (z krótkim lub długim rękawem), kombinezony (z krótkim lub długim rękawem), spodnie (z nogawkami lub bez), kombinezony, swetry czy bluzy będą zajmować czołowe pozycje. Nie można zapomnieć o drobiazgach: skarpetkach, rajstopach, czapce czy rękawiczkach. Warto mieć też kombinezon (ocieplany, polarowy, polarowy lub dzianinowy), śpiworek do wózka i ciepły kocyk na chłodniejsze miesiące.

Piżamy dziecięce

Niezależnie od pory roku, w skład piżamy powinny wchodzić również ręczniki z kapturem, kocyki, a także pościel dziecięca, czyli kołderki, pościel i poduszki do karmienia. Dostęp do produktów dla dzieci jest obecnie nieograniczony, ponieważ zakupy można robić w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także w znanych sieciówkach i mniejszych sklepach.

Przed porodem warto też pomyśleć o tym, gdzie maluszek będzie spał. Również w tym przypadku istnieje wiele możliwości. Do wyboru łóżeczko standardowe ze szczebelkami lub z następujących pozycji: gondola (mobilna, czyli z kółkami lub bez), kosz Mojżesza (z stelażem lub bez na kółkach) oraz łóżeczko dostawiane do łóżka rodzica. Niestety zalecenia te obowiązują tylko przez ograniczony czas i mają związek ze wzrostem rozmiarów dziecka. Jednak zazwyczaj jest to rozwiązanie na pierwsze pół roku życia dziecka. Każda z tych ofert jest zupełnie inna, co utrudnia rodzicom znalezienie wyraźnego faworyta.

Akcesoria do karmienia – to również pozycja obowiązkowa na liście

Produkty kosmetyczne należy podzielić na produkty dziecięce do przebierania, kąpieli i do zadań specjalnych. Jeśli zmieniamy pieluchy na samym początku, najlepiej mieć miejsce na imprezę, ponieważ wiadomo, że pieluchy są często zmieniane na samym początku. Dlatego podczas zakupów kup przewijak, który mieści się w łóżeczku lub specjalnie zaprojektowaną komodę z przewijakiem. Powinny się na nim znajdować mokre chusteczki i nowe pieluchy, pojemnik na zużyte pieluchy, krem ​​do pielęgnacji pupy i ubranka na wypadek konieczności przewinięcia dziecka.

Wyprawka dziecka
Wyprawka dziecka

Akcesoria łazienkowe zaczynają się od ręczników, ze specjalnymi kapturami lub bez. Drugim ważnym elementem każdej łazienki jest wanienka lub wanienka. Wybierając wannę w sklepie dziecięcym, znajdziesz ciekawe rozwiązania, a mianowicie uchwyty do wanny. Podtrzymują maluszka podczas kąpieli, aby zapewnić mu większy komfort. Mimo wszystko taka opinia krąży wśród sporej części rodziców, ale nieprzekonanym opiekunom radzi się, aby pod dziecko podłożyli czteropak pieluch.

Akcesoria do zadań specjalnych to śliniaki, pieluchy czteropanelowe, pieluchy bambusowe, kocyki bambusowe, łyżeczki i inne przybory wykonane z bezpiecznego miękkiego silikonu. Jeśli planujesz skorzystać z tego środka transportu, tutaj możesz również zmienić fotelik samochodowy. Warto również wspomnieć o pieluchach wielorazowych i pieluchomajtkach, które mogą być wygodniejsze w pewnych momentach życia dziecka. Czyszczenie małego noska może być bardzo trudne w pierwszych dniach życia iw kolejnych latach. Dlatego młodym rodzicom radzimy zaopatrzenie się w gotowe irygatory lub dobrze znaną gruszkę.

Dodatkowe przedmioty

Wózek z pewnością znalazłby się na tej liście. Najpierw był to wiszący kosz, a później wózek. Mimo że wózki stały się bardziej przenośne przez dekadę, nadal istnieje duży odsetek rodziców, którzy nie wierzą w ich zakup. Z tego powodu w produktach dla dzieci coraz częściej można znaleźć nosidełka proste, nosidełka pętelkowe i nosidełka dla niemowląt (zarówno standardowe, jak i ergonomiczne). Zanim jednak dokonamy wyboru, powinniśmy zapytać lekarza, czy noszenie dziecka w chuście lub nosidle jest w porządku. Generalnie przeciwwskazania do tego stylu noszenia są rzadkie i jest on nawet zalecany dla wcześniaków – jako forma kangurowania.

Pierwsze zabawki to te z brzęczącymi misiami, kontrastującymi książeczkami i kartami, kontrastującymi matami, gryzakami i grzechotkami. Niektóre z tych przedmiotów na pewno będą przydatne, ale nie tak bardzo w pierwszych dniach życia Twojego dziecka.