Usługi

Kremacja kota w Szczecinie

Kremacja kota w Szczecinie to dość powszechna opcja po śmierci naszego pupila. Jest to nie tylko uzasadnione ekonomicznie, ale także przyjazne dla środowiska i praktyczne. Co więcej, właściciele czworonogów mogą zabrać ze sobą prochy kota na pamiątkę. Trzeba przyznać, że decyzja o uśpieniu zwierzęcia nie należy do najłatwiejszych, ale w niektórych przypadkach jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, aby zminimalizować cierpienie przyjaciela.

Jak znaleźć najlepsze krematorium? Jak wygląda ceremonia pożegnania przed kremacją? Jakie rodzaje kremacji możemy wyróżnić? Jaki jest całkowity koszt kremacji kota? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Jak znaleźć najlepsze krematorium?

W praktyce możemy wyróżnić co najmniej kilka sposobów na znalezienie odpowiedniego krematorium dla zwierząt na naszym terenie. Jednym z nich jest zasięgnięcie porady lekarza weterynarii. Często z takich usług korzystają tacy eksperci, więc są oni dobrze zorientowani w tej dziedzinie. Co ważniejsze, podpowie nam, jakich miejsc powinniśmy szczególnie unikać. Lekarze weterynarii zwykle dobrze znają lokalną branżę i znają firmy o lepszej lub gorszej reputacji.

W wielu przypadkach właściciele zwierząt domowych zastanawiają się, gdzie przechowywać urnę z prochami. Jedną z możliwości jest stworzenie domowej ekspozycji ze zdjęciami kociąt i ulubionych zabawek. W sprzedaży dostępne są również urny biodegradowalne. Następnie możemy zakopać urnę w pobliżu krzaka lub drzewa. W ten sposób stworzymy miejsce spoczynku dla martwych zwierząt. Czasami są też poświęcone kolumbaria, zwykle na cmentarzach dla zwierząt.

Jak wygląda ceremonia pożegnania przed kremacją?

W tym miejscu warto wspomnieć, że w Szczecinie i w Stargardzie animaleden.pl/kremacja-zwierzat-stargard/ indywidualne kremacje kotów przeprowadzane są w specjalistycznych krematoriach dla zwierząt. Można go połączyć z uroczystymi ceremoniami, w których możemy uczestniczyć zarówno my, jak i nasi bliscy. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zebrania prochów naszych pupili i przechowania ich w urnie. Można je zakopać w ogrodzie lub przechowywać w domu – w zależności od osobistych preferencji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prochy zostały rozrzucone w jednym z ulubionych miejsc naszego pupila. Decydując się na uroczystość pożegnania, będziemy mieli do wyboru różne opcje personalizacji czasu pożegnania. Proces spalania może trwać do dwóch godzin. Na koniec otrzymamy prochy kotka wraz z pożegnalną tabliczką i numerem identyfikacyjnym. Co prawda urny można kupić bezpośrednio na miejscu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić je wcześniej, więc cena będzie niższa. Zamawiając takie rzeczy przez Internet, możemy zaoszczędzić nawet połowę kosztów.

Jakie rodzaje kremacji możemy wyróżnić?

Kremacja kota w Szczecinie
Kremacja kota w Szczecinie

Publiczna kremacja jest dokładnie tym, na co wygląda. W praktyce oznacza to, że nasze zwierzaki poddawane są kremacji wraz z innymi zwierzętami domowymi. Ta opcja jest wybierana przez mniej przywiązanych właścicieli, ponieważ oznacza to, że nie będziemy mogli odebrać prochów zwierzaka. Kolejna kremacja to łączenie innych w jedno. W takim przypadku w tej samej spalarni będą znajdować się inne zwierzęta w tym samym okresie.

Różnica polega jednak na tym, że przedmioty umieszczane są pomiędzy zwierzakami, co umożliwia pozyskanie pojedynczych szczątków. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest prywatna kremacja. Decydując się na nią, możemy być świadkami prywatnej kremacji. Kot trafi do spalarni, więc mieszanie prochów jest niemożliwe. Ale jak w praktyce wygląda proces kremacji? Otóż ​​pod wpływem wysokiej temperatury materia organiczna paruje i zamienia się w popiół i kości. Każdy metal ze zwierzęcia jest usuwany ręcznie lub za pomocą dedykowanego magnesu. Pozostałe fragmenty są kruszone na ziarnisty proszek przypominający biały lub szary piasek.

Jaki jest całkowity koszt kremacji kota?

Jest jeszcze jedna kwestia, która dla wielu ma ogromne znaczenie. Jaki jest całkowity koszt kremacji? Otóż ​​taka usługa kosztuje od 400 do 500 zł za kota o wadze do 5 kg. Kremacja większych zwierząt (do 10 kg) może kosztować średnio do 1000 zł. Kolejnym wydatkiem, który należy wziąć pod uwagę, jest cena kontenera. Mówimy oczywiście o urnie, w której przechowywane są prochy. Jednocześnie trudno też pokazać ich wartość, bo to zależy od tego, jaki typ wybierzemy. Mogą to być zwykłe słoiki lub inne pięknie zdobione pojemniki.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl