Uroda

Powody matowienia lakierów hybrydowych

Powody matowienia lakierów hybrydowych: coraz więcej kobiet rezygnuje z tradycyjnych lakierów na rzecz lakierów hybrydowych. Paznokcie hybrydowe dłużej utrzymują się na paznokciach i wyglądają naprawdę efektownie. Jednak nie zawsze osiągamy pożądane rezultaty. Czasami lakier hybrydowy może sprawić, że paznokcie będą matowe. Dlaczego to się dzieje? Czy możemy rozwiązać ten problem? 

Problem z LEDem

W większości przypadków problem z matowieniem hybryd dotyczy lamp UV. Przyczyn tego stanu może być kilka. Pierwszy z nich nie dotyczy bezpośrednio lampy, ale nas samych. Cóż, wiele kobiet chce jak najszybciej cieszyć się idealnym manicure. Wiele z nas swoją stylizację wykonuje w zaciszu własnego domu. Jak wszyscy wiemy, jest to bardzo pracochłonne i czasochłonne zajęcie. O ile zrobienie pierwszego paznokcia nie było dla nas problemem, o tyle zależało nam na tym, aby ostatni gwóźdź był wykonany jak najszybciej.

Aby zaoszczędzić trochę czasu, wkładamy paznokcie do lampy UV i po chwili wyjmujemy. Tymczasem, aby lakier odpowiednio stwardniał, minie trochę czasu. Paznokcie musieliśmy zostawić w lampach zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak problem może dotyczyć samej lampy UV. Jeśli zgodnie z zasadami zostawiamy w nim paznokcie, spójrzmy na sprzęt, którego używamy. Obecnie lampy UV są dostępne w zwykłych sklepach kosmetycznych. Są to zwykle produkty gorszej jakości, ale znacznie tańsze niż lampki w profesjonalnych hurtowniach kosmetycznych.

Jednak sama żarówka może nie mieć wystarczającej mocy, aby odpowiednio utwardzić nasz lakier. Dzięki temu matowieje już po kilku minutach od wyjęcia z lampy. Jak temu zapobiec? Najlepiej wybrać sprzęt dobrej jakości, polecony przez doświadczoną manikiurzystkę. Zwracamy również uwagę na to, jak długo pracuje żarówka w lampie. Może i mamy świetny sprzęt, ale trzeba wymienić żarówkę.

Niewłaściwy środek czyszczący

Niezależnie od tego, czy robimy manicure mieszany, czy też malujemy paznokcie, zawsze na koniec używamy zmywacza. Niemniej jednak musimy bardzo poważnie potraktować jego wybór. Często wybieramy pierwszy preparat o zbyt niskiej zawartości alkoholu. Wybierając twardszy lakier, koniecznie wybierz środek czyszczący o wyższej zawartości alkoholu. Często obawiamy się wyboru środka czyszczącego z dużą zawartością alkoholu. Uważamy, że ranią nasze paznokcie. Jeśli jednak użyjesz ich poprawnie, nic złego się nie stanie.

Co więcej, wypróbujmy środek czyszczący z wybraną przez nas marką lakieru do paznokci. Niektóre lakiery mogą się nawet rozmazać, jeśli zostaną potraktowane celanerem innej marki. Częstym błędem, jaki popełniamy, jeśli chodzi o czyściki, jest używanie ich zaraz po zdjęciu paznokci z lamp. Jednocześnie lakier musi mieć czas na polimeryzację. Dzięki temu zachowa swój blask i nieskazitelny wygląd. Gdybyśmy zbyt szybko nałożyli środek czyszczący, hybryda niemal natychmiast zmatowiałaby. Ta zasada dotyczy nie tylko samej mieszanki, ale także kolorowych lakierów do paznokci czy manicure akrylowego.

Nieodpowiedni lakier

Powody matowienia lakierów hybrydowych
Powody matowienia lakierów hybrydowych

Rzadką przyczyną ciemnienia u hybryd jest zły dobór lakieru. Tak naprawdę nie chodzi nawet o dobór lakieru, ale o jego trwałość. Dobrą jakość zapewniają przede wszystkim odpowiednie metody przechowywania. Mieszane lakiery należy przechowywać w ciemnym miejscu.

W przypadku wystawienia na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas może się przyklejać, ciągnąć i stać się całkowicie bezużyteczny. Czasami jednak, naszym zdaniem, lakiery wyglądają tak, jak powinny. Aplikacja była łatwa i nie mieliśmy z nią żadnych problemów. Jednak wkrótce po wyjęciu z lampy odbarwił się. Winowajcą może być sam lakier, który był przechowywany w niewłaściwych warunkach. To samo dotyczy preparatów, których termin przydatności do spożycia upłynął. Przeterminowany lakier zwykle wygląda doskonale.

Jednocześnie osiągnięcie pożądanego rezultatu przy jego pomocy jest prawie niemożliwe. Oczywiście niektóre lakiery można stosować jeszcze przez kilka dni po ich upływie. Inne natomiast nie nadają się już do użytku na krótko przed upływem terminu ważności.

Jak odnowić manicure?

Jeśli miałaś manicure jakiś czas temu, mieszanka na paznokciach mogła pociemnieć. Jest to całkowicie naturalne i wymaga usunięcia lakieru i rozpoczęcia manicure od podstaw. Czy możemy jakoś zaktualizować nudne hybrydy? tak i nie. Po pierwsze, manicure hybrydowy polega na tym, że nie możemy go uzupełnić – w przeciwieństwie do żelu. Jeśli jednak nie mamy odrostów, wystarczy pomalować paznokcie topem, aby nabrały blasku. W przypadku regeneracji nie jest to takie proste. Wtedy lepiej pomalować paznokcie zwykłym lakierem, którego kolor zbliżony jest do naszego lakieru mieszanego.

Rewelacyjnych efektów nie uzyskamy, ale damy sobie trochę czasu na usunięcie mieszanki i rozpoczęcie manicure od podstaw. Takie rozwiązanie sprawdzi się na kilka dni, kiedy nie masz czasu na zdobienie paznokci od podstaw. Pamiętaj, aby wypolerować wszystkie paznokcie, a nie tylko jeden czy dwa.